Magyar English
 
Events
2017 Szeptember
H K Sz Cs P Sz V
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Szabadszavas:

2017. szeptember 25.

19:00

Balatoni Péter zongoraestje

Megbékélés Háza templom, Békásmegyer

19:30

Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Ránki Dezső (zongora)
Vezényel: Hamar Zsolt

 


 

Müpa - Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

2017. szeptember 26.

18:00

Emlékhangverseny Bartók Béla halálának évfordulóján
Hegedűs Endre zongoraestje

Bartók Béla Emlékház

18:00

A kamarazene remekei
Birsen Ulucan
(zongora), Ozcan Ulucan (hegedű), Bársony Péter (brácsa), Rózsa Richárd (gordonka)

Magyar Rádió Márványterme

19:00

"Liszt Ferenc estéje"
Lőte Enikő, Hlavacsek Tihamér,
Pellet Sebestyén

közreműködik: Lőte Attila színművész

MTA Zenetudományi Intézet

19:00

Góbé Zenekar 10
Kiss B. Ádám (hegedű, brácsa),Vizeli Máté (hegedű, brácsák, gitár, koboz), Egervári Mátyás (cimbalom, dudák, furulyák, tambura, ütősök), Csasznyi Imre (tambura, brácsa), Timár Márton (nagybőgő),
Czupi Áron (ütőhangszerek)

Zeneakadémia, Solti Terem ( Kisterem)

2017. szeptember 27.

19:00

Kodály 2017
Pusker Júlia (hegedű) és Karasszon Eszter (cselló) Kodály-kamaraestje

Zeneakadémia, Solti Terem ( Kisterem)

19:30

Emlékhangverseny Járdányi Pál zeneszerző tiszteletére
Budapesti Vonósok (Művészeti vezető: Botvay Károly, koncertmester: Pilz János)
Közreműködik:Szabadi Vilmos (hegedű), Járdányi Gergely (nagybőgő)

Pesti Vigadó, Díszterem

2017. szeptember 28.

19:00

Ingrid Fuzjko Hemming (zongora) (Svédország-Japán)
MÁV Szimfonikus Zenekar
Vezényel:Mario Kosik (Szlovákia)

Zeneakadémia, Nagyterem

19:00

Versenygyőztesek
Mikhail Mering és Damien Bachmann
a Kovács Béla Klarinétverseny győztesei
Közreműködik:Takáts Márton (zongora)

Zeneakadémia, Solti Terem ( Kisterem)

19:30

A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara és Énekkara
Ránki Dezső (zongora)
Vezényel: Kovács János

Müpa - Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

19:45

Budapesti Fesztiválzenekar
Művészeti vezető: Jonathan Cohen

Müpa - Fesztivál Színház

2017. szeptember 29.

19:30

Szláv kaleidoszkóp
Pannon Filharmonikusok
Benjamin Schmid (hegedű)
Vezényel: Bogányi Tibor

Müpa - Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

19:30

Várdai István és Shai Wosner kamaraestje

Zeneakadémia, Nagyterem

19:45

Budapesti Fesztiválzenekar
Vezényel: Pascal Rophé

Müpa - Fesztivál Színház

2017. szeptember 30.

11:00

Magyar Zongorás Trió
Szecsődi Ferenc
(hegedű), Rádi Ildikó (cselló), Szentpéteri Gabriella (zongora)

Régi Zenekadémia

14:00

Az MR Zenei Együtteseinek Napja
a Zene világnapja előtt
MR Gyermekkórus
Arany Zsuzsanna (zongora)
Vezényel: Matos László

Magyar Rádió 6-os stúdiója

14:45

Az MR Zenei Együtteseinek Napja
a Zene világnapja előtt
Az MR Szimfonikus Zenekar szólistái
Bábel Klára (hárfa), Kozár Melinda (angolkür), Ujvári Ferenc, Úr Bertalan, Varga Zoltán Mihály (ütőhangszer)

Magyar Rádió Márványterme

15:30

Az MR Zenei Együtteseinek Napja a Zene világnapja előtt
Játssz ma a 6-osban! Zenés vetélkedő
az MR Szimfonikus Zenekar, Énekkar és Gyermekkar tagjainak és vezetőinek részvételével
Műsorvezető: Becze Szilvia

Magyar Rádió 6-os stúdiója

17:15

Az MR Zenei Együtteseinek Napja
a Zene világnapja előtt
Az MR Szimfonikus Zenekar vonósai
Oláh Vilmos, Nathan Giem, Modrián József, Popa Gergely
(hegedű), Fejérvári János, Fülöp Levente (mélyhegedű), Nagymiklósi Judit, Háry Péter (gordonka)

Magyar Rádió Márványterme

18:00

Az MR Zenei Együtteseinek Napja
a Zene világnapja előtt
Az MR Énekkar kamarakórusa
Vékey Mariann (zongora) Vezényel: Pad Zoltán

Magyar Rádió 6-os stúdiója

18:00

NOVA Filharmonija (Szlovénia)
Zuglói Filharmónia - Szent István Király Szimfonikus Zenekar
Sebastijan Buda (kürt)
Vezényel: Simon Perčić

Müpa - Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

18:45

Az MR Zenei Együtteseinek Napja
a Zene világnapja előtt
Az MR Szimfonikus Zenekar Fúvós együttese
Soós Levente, Kozár Melinda (oboa), Szepesi János, Reé György (klarinét), Varga Zoltán, Keveházi János (kürt), Pfujd Zsanett, Horváth Vilmos (fagott)

Magyar Rádió Márványterme

19:00

Anima Musicae Kamarazenekar
Bársony Péter (brácsa)
Művészeti vezető: G. Horváth László

Zeneakadémia, Solti Terem ( Kisterem)

2017. október 1.

18:00

A Zene Világnapján
Váradi Helga
csembalóestje

Bartók Béla Emlékház

18:00

Soproni 17/87
Ábrahám Mariann
(XVIII.) Baráth András (XX.) Borbély László (XXI.) Gelléri András (XII.)

FUGA Budapesti Építészeti Központ

18:00

Hangverseny a Zene Világnapján Liszt Ferenc Kamarazenekar Koncertmester: Tfirst Péter Abouzahra Amira, Simic Alexander, Magyary Timót Gergely - a Virtuózok tehetségkutató díjazottjai

József Attila Művelődési Központ

19:00

A Zene Világnapja
Közremûködik: Katona Péter és Zoltán, Pusztai Antal, Szilvágyi Sándor, Csáki András, Pavlovits Dávid, Paulikovics Pál (gitár), Granik Anna (zongora) Sorozatszerkesztô, mûsorvezetô: Roth Ede

Óbudai Társaskör

19:30

Teremtô Tûz
Raa
b Gyula, Celeng Mária, Cser Krisztián (ének)
Nemzeti Énekkar /
Somos Csaba Óbudai Danubia Zenekar Vezényel: Vásáry Tamás

Zeneakadémia, Nagyterem

Impresszum, KAPCSOLAT

Minden jog fenntartva, ideértve különösen a honlap egészének vagy részének bármilyen eljárással történő többszörözését, terjesztését és nyilvánossághoz közvetítését is.